Trabzon için imkansız

Üst sıralarda kalmak zordur

Geçen hafta tahmin ettiğim gibi sürprizli oldu. Onnur34 dışında 4 maç tutturan olmadı. Tebrikler. Kuliko lider Volkan’ a 3 puan daha yaklaştı. İlk 20 de sotede bekleyen çok oyuncu var zıplama yapmak için.

Premier Lig’de Liverpool şampiyonluk sendromuna mı girdi soruları sorulmaya başlandı. Westham karşısında dinamik ama hücumda etkisizlerdi. City 3 puan kadar yaklaştı. Higuain ile moral bulan Chelsea, City karşısında direnebilecek mi? Heyecandan ayakların birbirine girdiği haftalar. Her şey olabilir. Beraberlik puanının çekiciliği orda duruyor. Sürpriz arayanlar için bol tuzaklı bir hafta, ama üst sıralar için bu tuzaklara girmek şart.

La Liga’dan iki maç birden. Hafta içi kupada karşılaşan iki devin hafta sonu maçları da oldukça zorlu. Betis karşısında zorlanan Atletico Madrid için telafi şansı. Ama karşısında Real Madrid var. Real garip bir takım. Lider bulamadılar. Dağınık görünüyor ama yetenekli ayaklar var sonuçta. İbre Atletico’dan yana.

Diğer yandan 4,6 beraberlik puanıyla Atletico Bilbao dene beni diye bağırıyor. Barcelona süper formda değil. Deplasmanda ve rakiplerine oranla daha rahat. Kupa maçı sonrası müthiş zorlamayacaklardır. Bu sefer tuzak deği. Ama aradaki güç farkını atlamayın tabi.

Juventus kendi evinde berabere kalınca Napoli bir acaba demiştir. Aralarında 3 yenilgi fark var. Napoli için bir sınav daha. Kendi evinde coşkulu Fiorentina karşısında iddiasını devam ettirmek isteyecek. Oranlara bakıp tuzağa düşebilirsiniz yine ama gerçekten zor maç. Juventus un da puan kaybedebileceği bir deplasman. Napoli yenip Juventus maçını rahat seyretmek isteyecek. Bu sefer çok riskli.

Son olarak bence sonucu belli Galatasaray – Trabzonspor maçı. Trabzon’un kalecisi sakatlandı. Sağ -sol bek sakatlandı. Transfer yapamadı. Ne kadar direnebilir? Flaş transferlere rağmen hayal kırıklığı yaratan GS bu maçta affetmeyecektir. Üstelik Diagne bu maç oynuyor. 1,9 puanınızı alın eyvallah deyin geçin bence.

Psikolojik olarak gergin maçlar var bu hafta. Size iyi seyirler.