Quaresma gitti. Liverpool

Tutunma

Bu haftaki maçlar daha çok üst tutunma maçları. Özellikle Beşiktaş ligin bundan sonrası için hedefini belirleyecek.

Burak Yılmaz cezalı duruma düştü gelir gelmez. Gol yollarında sorun devam ediyor. Quaresma veda etti. Şenol Güneş’e milli takım yakıştırılıyor. Bir isteksizlik var hala devam ediyor. Takım iyi ama kırılgan. Geçen hafta Trabzonspor gol yedikten sonra nasıl patlama yaptıysa işte Beşiktaş’ta o yok.

Antalya’nın da gözü yükseklerde. İyi futbol oynuyorlar. Beraberlik oranı da çok iyi ama kırılgan Beşiktaş karşısında öne geçerlerse gerisi gelir gibi.

Asıl tutunma Premier Lig’de. İki şampiyonluk adayı da formsuz. Alttan Tottenham da sıkıştırmaya başladı. Yüksek tempo ve sıkı pas trafiği oyununu çözdüler. City artık çok daha iyi tutunmalı. Arsenal karşısında hiç bu kadar favori olmamıştı herhalde. Mağlubiyet 9 puan. İnanılır gibi değil. Liverpool’un işi daha zor görünüyor. Tottenham’ın da kazanacağını ön görürsek işler oralarda karışabilir.

İtalya da prestij maçı. Neredeyse sıralama belli oldu. 4. sıra adayı çok. En kuvvetli iki adayın maçını seyredeceğiz. Roma çok gol yiyor. Toparlamak için de çok efor harcıyor. Özellikle 3-0 öne geçtikten sonra 3 gol yemeleri eminin büyük moral kırıcı oldu. O yüzden öne geçmek te bir garanti değil. Sonuna kadar heyecanlı bir maç görebiliriz.

La Liga da şampiyonluk adayı haline gelen Atletico Madrid için önemli bir deplasman. Real Betis evinde güçlü. Çok zor maç olacak. Oranlar da birbirine yakın. Atletico için tam tamına tutunma maçı. Her zamanki gibi çok çok az gol yiyen (13) Atletico aynı telden devam edecektir.

Heyecanla beklediğim maçlar bunlar. Sizin de hafta sonunuz heyecanlı geçsin…