Şampiyonlar liginde hüsran mı

Terim’in ölü balık bakışı

Schalke marifetiyle UEFA da yoluna devam edecek Galatasaray’ı hafta sonu kaderi bekliyor. Üstü kapalı yaptığı eleştirileri başarısız oldukça açık açık yönetime fırlatmaya başlayan Terim için kurşunlar azalıyor. Bir başarısızlığı yönetime 2-3 defa attıktan sonra artık puan farkı 11 e çıkarsa adama sorarlar sen ne yaptın diye? 

Eren Derdiyok 2 maçtır gol atıyor. Böyle giderse o golleri Terim yemeye başlayacak bir yandan. Ancak şimdilik taraftar Terim’in yanında. Ali Koç un başarısızlığı başı şeyleri gölgeliyor. Herkes başarı oranı çok düşük olan devre arası transfere bel bağlamış durumda.

Başakşehir’in puan kaybına tahammülü var. Kamuoyu karşısında şampiyon gözükmek için büyük takımları da yenmek isteyecektir. Beraberlik puanı 3, Ozan Kabak bu formuyla kesin 1 gol yedirir bence. Özellikle maç sonlarında kabus gibi çöken Başakşehir, maç sonlarında enerjisi biten Galatasaray’ı yener herhalde. 

Beşiktaş – Trabzon maçı da çok önemli. Özellikle Trabzon’lular çok iştahlı. Beşiktaş artık kazanmak zorunda. Ama kazanmayı unuttular. Fenerbahçe ve Galatasaray’dan fırsat Şenol Güneş’e gelmiyor konuşmak için. İkisi de lige tutunmak isteyecek. Ancak Beşiktaş geçen seneki Fenerbahçe gibi. Takımın sadece yarısı motive. Seyirci nasıl reaksiyon verecek, UEFA maçı sonrası durumlar nasıl olacak bilemiyorum. Çok zor maç. Ama beraberlik puanı gayet iyi.

Aslında bu hafta Süperlig harika. Fenerbahçe – Erzurum ve Konya – Kasımpaşa maçları da keyifli olacak. 

Aslında haftanın maçı Liverpool – Manchester United. Liverpool geçen hafta liderliği aldı. Şampiyonlar Liginde tur atladı. Moraller yüksek. Dinlene dinlene yenecektir diyorum. Sürpriz arayanlar için bence riskli. Belki beraberlik? 

Juventus’un yenilgisi yok. Şampiyonlar Liginde turunu atladı. Rahat ama motivasyonları hep yüksek. Torino da ilk 5 içinde tutunmak isteyecektir. Hani diyorum belki bir ihtimal olur mu? Riske girmeye değer mi? Alt sıralardaki oyuncular için bir fırsat olabilir mi?

Levante – Barcelona maçı yine puan arayanlar için. Barcelona bu sene bu tip maçlarda çok puan kaybetti. ancak tabi daha formda. Levante aynı Torino gibi ilk 5 i zorluyor. Üstelik beraberlik bile 6 puan. Ben sanki deneyeceğim dayanamayacağım.

Bu hafta, ara öncesi Süper Lig için belirleyici bir hafta. 3 büyükler çok keskin virajda. Hepsi birden bu başarısızlıkla giderlerse kazanan yine Yıldırım Demirören olacak sanki.

İyi haftalar.