Mourinho da gönderildi

Teknik Direktör Suçlu

Süperlig de ligin ilk yarısında 10 teknik direktör kovuldu. Zaten 17 takım var. Ali Koç salı günü aldığı aksiyonlarla bence seviyesini %20 lere çekti. Hem başarısız olup teknik direktörü kovuyorsun, sonra yerine gelen Ersun Yanal için tören düzenliyorsun. Yetmiyor, gerekirse ceza alalım ama biz transfer yapacağız diyorsun. Ali Koç bu performansla sene sonunda ancak %50 ye yükselebilir bence.

Diğer bir kovulma Manchester United’da oldu. Ferguson’un ardından toparlasın diye getirilen Mourinho sonunda kovuldu. Pogba savaşını kaybetti. Bence zaten artık Mourinho’nun modası geçti. Sert olmak Ego lu olmak artık eskide kaldı. Eğer sert olacaksanız gerçekten mükemmel olmalısınız. Obradoviç veya Ferguson gibi. Azarladığınız zaman %1000 haklı olmasınız.

Rio Ferdinand’a bir gazeteci sormuş tu: “Ferguson çok küfür ediyormuş diye. ” Cevap . “Evet, çok sert hakarek edersi ama o kadar haklı olurdu ki, cevap veremezdik.” dedi.

Süper lig’de devre arası öncesi önemli maçlar var. Fenerbahçe Erzurum maçını telafi etmek isteyecek. Futbolcular kendini ispatlamak isteyecek. Antalya’da 4 önemli eksik var. Tam beraberlik maçı gibi.

Kasımpaşa’nın havası söndü. Mustafa Denizli aşısı tutmamış görünüyor. Ancak bu bir fırsat. Beşiktaş zaten yenmek zorunda. İki takımın da savunması zayıf. Gollü bir maç olabilir. Trezeguet bireysel oyununa devam etmezse Kasımpaşa benim favorim. O Beşiktaş savunması gol yer.

Juventus maçını aslında Ronaldo – Cengiz yüzünden koydum. Tabiki Juventus yenecek. Devre arasını biraz puanla kapatalım ?

Bu hafta maç bulmakta zorlandığımı farketmişsinizdir. Leganes son sıralardan kurtulmak Sevilla de en tepeden kopmamak isteyecek. Bence heyecanlı bir maç. Sevilla favori olsa da sürprizciler için şans.

Cenk Tosun’ a ne oldu diye soranlar varsa bu maça dikkat etsin. İlk 11 de çıkacak mı bakalım? Zorlu bir maç. Tottenham formda.