Taç kimin olacak?

Önümüzdeki haftalarda geliştirmesi tamamlanacak olan taç özelliğiyle, sezonu lider kapatan oyuncular kalıcı TAÇ kazanacaklar. İlk sezonu olması nedeniyle ayrı bir tarihi önem kazanan Global grubunun ilk şampiyonu kim olacak, o taçı kim alacak merak ediyoruz. Uzun zamandır rakiplerine yaklaşık 10 puan fark takmış Kuliko ve Volkan arasında amansız bir mücadele var. Arkasından Atilla ve Gnyykss atak halinde bekliyor.

Sezon ne zaman bitecek derseniz, Süperlig’in son haftasında bitecek. Yani son haftalar Süperlig ağırlıklı olacak. İyi çalışın.

Yaz ayı içinde sezon arşivi de yapmaya çalışacağız. O yüzden bu tarihi ilk sezondaki sıralamanız her zaman önemli olacak. Mümkün olduğunca yukarıda bitirin derim.

Sezon sonunda bir meetup yapıp sezonu beraber değerlendirmek ve yorumlarınızı almak istiyoruz. Bu konuda şimdiden bize panparella2016@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu haftaya gelirsek… Haftanın olayı tabiki derbi. Geçen haftaki puan kayıplarından sonra Beşiktaş fena halde şansını arttırdı. Bundan sonra her maç çok önemli. Galatasaray’lıların bizi şampiyon yapmak istemiyorlar dediği ortamda 3 haftalık Başakşehir kayıpları ve Beşiktaş’ın 6 maçlık serisi cevap olmalı. Benim Galatasaraylılara tek cevabım Gomis – Diagne ikilisidir. Sen hem şampiyonlar liginde gol atama, sonra gol atsın diye aldığın adam penaltı golü sonrası hava atsın, sonra da şampiyon yapmıyorlar de.

Galatasaray kendi evinde iyi oynuyor. Ama özgüveni biraz kırıldı. Beşiktaş Burak Yılmaz ile kazanmaya devam ediyor. Maç ne kadar gergin olacak. Galatasaray daha kırılgan gözüküyor. Maçın ikinci yarısında Beşiktaş ağırlığını koyacaktır. O zamana kadar neler olacağı önemli.

Süperlig’de alt sıralar da heyecanlı. Göztepe‘nin şok galibiyeti sonrası potaya Bursa girdi. Erzurum son nefesinde Bursa’yı yenmek isteyecek. Gerçekten fina gibi maç. Bu maç aynı zamanda Fenerbahçe’yi de ilgilendiriyor. Fenerbahçe’nin taraftarlarını bu sene de heyecansız bırakmayacak gibi görünüyor.

Juventus Ligi aldı, şampiyonlar liginden elendi. Ronaldo yu motive edecek pek bir şey kalmadı. Ama Torino‘nun hesapları var. Juventus’un artık kırılganlaşan ortamında kazanıp Avrupa da olmak isteyecek. Galibiyet 5,5 puan. Değer mi?

La Liga’da inanılmaz Getafe çıkışını ilgiyle izlemekteyim. 4 lüğe kadar çıkıp şampiyonlar ligi vizesini aldılar. Sevilla ile aynı puandalar. Valencia takipte. Ligden düşme potasının 2 puan üstündeki Girona ile oynayacaklar. Hayati bir maç ikisi içinde. Getafe yüksek formu ile favori, ama ligden düşme korkusu neler yaptırabilir acaba?

Son maçımız sürpriz arayanlar için. bu sene bu tip 2 tane maç kaybetmiş Manchester City, bir üçüncüsünü neden kaybetmesin? Leicester City çok fena bir takım değil. Heyecan, gerginlik, bir korner … 14 puan bu, insanı düşündürür 🙂

Hepinize heyecan dolu bol gollü hafta diliyorum.