Tablo sıcak ortam soğuk!

İlk 20 çok önemli. Gelecek sene ustaların bir arada bulanacağı grupta yer almak buna bağlı. Olaf geçen hafta muhteşem bir atakla haftalardır lider olan Bilal’i geride bıraktı. İlk 20 de 4 tutturan çok oldu ama bu hafta daha zorlu bir kuponumuz var.

Ülkenin durumu neyse ülkede futbolun durumu da o. Kimse kimseye güvenmiyor. Her şeyin kalitesiz olduğu ortamda bu kalitesizlik üstünden başarı elde etmeyi sağlayan insanımız ahlak ve etikten yoksun bir şekilde çırpınmasına devam ediyor. Sorgulamadan kendimizi bir başarıya ait hissetmeye çalışıyoruz.

Tartışmaların bitmediği ve bitmeyeceği bir ortamda Ankaragücü – Fenerbahçe maçını kupona koymadım. Sürprize açık olsada Ankaragücü yeni teknik direktörünün açılması (ki kendine filozof yakıştırması yapıp fularla dolaşan bir teknik direktör) ve Ali Koç’un savaşından sonra bu maç kalsın dedim.

Haftanın maçı cuma. Dikkat edin. Geçen hafta tüm maçlardaki tek konu penaltılardı. Başakşehir de Sivas’tan böyle bir puan aldı. Şimdi Sergen’in kayıpsız gittiği seri de ilk ciddi maçı. Tam bir beraberlik maçı. Başakşehir gol atamıyor. Beşiktaş’ın savunma hala çok kötü. Biraz yetenekli forvetler affetmeyecektir. Ancak değişen şey Beşiktaşı’ın zor da olsa artık cevap verecek kadar gol atabilmesi. 3.4 puan beraberlik bana şirin gözüktü.

Konyaspor nihayet Aykut’u gönderdi. Göztepe ertelenen maçı nedeniyle bir şekilde potada. Yeni stadı ile de bir hava yakaladı. Bülent Korkmaz Konyaspor’da ilk maçında galibiyet kovalar. İstatistikleri bu yönde ama gerçekten çok ruhsuz ve standart bir kadrosu var. Saldırgan Göztepe karşısında ne yapabilir göreceğiz.

Haftanın diğer maçı Trabzonspor – Sivas maçı. Sivas sosyal medyadan Trabzon’a saldırdı. Fenerbahçe ile aynı tarafta görünüyor. Bu konu maalesef uzayacak ve kötü olacak gibi görünüyor. Ali Koç için malzeme çıktı. Bunu kullanacaktır. Maça gelirsek, Sivas düşüşte. Trabzon penaltı muhabbetleriyle kayıpsız gidiyor. Hücumda iyiler ama Beşiktaş gibi onlar da savunmayı çözemedi. Tek artıları mükemmel kalecileri. Düşüşteki Sivas’ın bu maçtan ve ortamdan çıkması zor görünüyor.

Antalyaspor ikinci yarıya iyi başladı. Büyük bir camia. Bu maçı alıp kurtardık demek isteyecekler. Kasımpaşa ilginç bir takım. İyi gibi görünüyor ama hemen 3-4 gol yiyor. Queresma dışında istekli futbolcu yok. Havlu attıkları maç olabilir. Aslında süperlig’de uzatmaları oynuyorlar. Artık yerlerini daha motive camialara bırakma zamanı geldi.

İyi haftalar.