Süperlig’in yeni Lordları

Süperlig, 4 büyüklerin yıllar içinde birbirlerini bitirmesiyle yeni bir çehreye mi kavuşuyor? Rekabetten geri adım atmayıp borç batağına saplanan kulüpler ligde zorlanmaya başladılar. Bu dönemlere hazır gelen ve şirket takımlar öne çıkmaya başladı. Başakşehir bahislerde ligin favorisi. Kasımpaşa biraz daha mütevazi ama yetenekli kadrosuyla ve efendi – kahin Mustafa Denizli ile iddialı.

Bu hafta aslında süperlig in şenlik haftası. Derbi var. Galatasaray’ın gidişatı belli olacak. Kendini başkan gibi görmeye başlayan Fatih Terim taraftarı 19:05 te antremana çağırdı. Kasımpaşa Fenerbahçe yi evinde yenip fişi çekmeye çok yakın. Koeman – Ersun Yanal denklemi devam ediyor. Başakşehir Sivas karşısında favori.

Global de güzel maçlar var. Tottenham ve Valencia sürpriz yapabilir. Roma karşısında Inter favori. Kasımpaşa zaten favori. Evinde kazanmaya en yakın takım Beşiktaş. Hem formda hem de geri dönüşle iyice morallendi. Galatasaray tarihinin en garip düşüş döneminden birinde savunmasız.

Evet Ali Koç kötü başladı bakalım toparlayacak mı? UEFA da tur atladı. Galatasaraylılar Ali Koç’un bu durumundan çok memnun ama Fenerbahçelilerin umursamadığını pek anlamadılar. Çünkü şampiyonlar liginde tarihin en kolay grubuna düşmüş olmasına rağmen bir forvet bile alacak durumu olmayan Galatasaray yönetiminin yakın gelecekteki halini görebiliyorlar.

İyi hafta sonları.