Bu hafta gözler kayseri de

Süperlig’de neler oluyor?

Son haftaların klişe lafıyla başlayalım. Süperlig bu sene çok enteresan. Başakşehir fark açmaya başladı. Antalya -1 averajla 3. sırada. Galatasaray geçen hafta berabere kalmasına rağmen 2. liğe yükseldi. Ancak bunların arasında Ankaragücü’nün performansı ayrı bir hava katıyor.

En son Fener tribünlerinden alkış alan İsmail Kartal dikkatleri çekiyor. Bu hafta, tam da bu dikkatler üzerindeyken Konya deplasmanı bence çok önemli. Kayseri ve Konya aynı puanlarda. Kayseri’nin alacağı galibiyet ve Konya’nın alacağı bir yenilgi gerçekten gündem oluşturur. Ankaragücü 3,7 puan. Kayserispor 3,9 puan. Beraberlikler 3,2.  Galatasaray’ın kazanabileceğini düşünen kaç oyuncu olacak merak ediyorum.

Manchester derbisi nefesleri kesecek derdim ama herhalde bir taraf büyük favori. United geri dönüşlerin kralını yapıyor. Geçen hafta ligin flaş takımını yenip üstüne çıktı. Ama City farklı. Beraberlik bile 3,8 puan. Riske girilir mi? Pek sanmam.

La Liga da ismi küçük ama son derece önemli bir maç var. Sevilla ligde 3. Espanyol ise 2. Aslında dev maç. Atletico Madrid pusuda. Dortmund’u yenerek vites arttırdı. Bu maçı mümkünse seyredip İspanya futbolunda neler oluyor öğrenmek lazım. Beraberlik 3,3 puan.

Son olarak İtalya’da dev maç. Yaşları 40 larında olanlar bu mücadeleyi daha iyi bilir. Milan – Juventus maçlarının tüm dünyayı ekranalara bağladığı günler geride kaldı. Juventus’un mağlubiyeti yok. Milan 4. sırada. İsmi kadar güzel bir maç olacaktır. Ronaldo ekstra işler deneyecektir. Sonuçta buraya Messi den büyük olduğunu kanıtlamak için geldi. Bu hafta beraberlikler haftası mı acaba?

İyi oyunlar bol şanslar.