Süperlig nereye?

Süperlig deki VAR tartışmaları 2 hakemin uzaklaştırılmasıyla bambaşka oldu. Başakşehir maçında neredeyse 2 dakika geriye dönerek golü iptal eden hakem Galatasaray Konya maçında VAR a gidip bakmaya üşenmişti.

Türk futbolundaki bu tartışmalar belli ki bitmeyecek. Çünkü kimsenin kimse güveni yok. Saygı yok, spor ruhu yok. Başarı hırsı, ego patlamaları, eziklik, stres bolca var. Kendi ufak çöplüğümüzün kralı olmak istiyoruz hepimiz ama Moskova’dan 2 gol yedik döndük işte.

Bu hafta derbi haftası. Hakeme şimdiden geçmiş olsun. Beşiktaş gençlerle bir motivasyon yakaladı. Galatasaray bitik durumda. Savunma da çöktü. Moraller sıfır. Deplasmanda ve çok formsuz. Yani yenmesi çok zor değil mi?

Real Madrid artık lige havlu atacak neredeyse, sınırda. O kadar kötü. Ama şampiyonlar liginde sorun yok. Moraller arttı. Bu bir çıkış olur mu? Valencia ve Real için yuları tutunma maçı olacak. Real artık bir cevap verebilir. Ama beraberlik puanı müthiş. 4.3 gayet güzel.

Premier Lig gayet güzel gidiyor. Tottenham formda. Arsenal kendi sahasında. Zor maç. Yorum yapamıyorum açıkçası.  Yorumu olan varsa beklerim.

Roma Şampiyonlar Liginde yenildi ancak yeri sağlam. Ligde iyi değil ama iddialı Inter kaşısında kendi sahasında motive olacaktır. Ben yine de Inter in maçı alabileceği kanısındayım. Inter galibiyet puanı düşük evet ama boşuna değil. İtalya ligi görünce aklıma hep beraberlik geliyor nedense ama, siz bana bakmayın.

Fenerbahçe –  Kasımpaşa maçı neden önemli? Mustafa Denizli yine kahin lakabıyla çıktı ortaya. Trabzon maçındaki rezil futbol Koeaman’ı ve Ali Koç u sarstı. Ersun Yanal gene gündemde. Kasımpaşa ligin en güçlü takımlarından biri ve şampiyonluk iddiası çaktırmadan geliyor. Yenmek isteyecek. Fener’in karşı koyacak gücü ve becerisi yok. Tek şansı seyirci. Onu ya arkasına alacak veya bu maç fırtına kopacak. Fener yenemez bence. Beraberlik 3 puan. Kasımpaşa 3.6.

Bu hafta Derbi haftası. Umarım artık sakin geçer. Ama ülkedeki federasyon başkanı değişmedikçe buralar hep stres. Değişirse ne olacak kim gelecek, kimi tutacak o hiç belli değil. Siz  keyif almaya bakın. Boşverin.