Sondan bir önce

Global tablosunda bu kadar çok yeşil görünce kupon tutturma rekoru kırıldı herhalde dedim ama 4 kişi tutturmuş. Yalçın, Nokia331o, Omerbozkurt, ertugrulagace tebrikler!!! Detaylara dikkat ederek +5 puanı aldınız. İkinci sırada gözü olan çok oyuncu olduğunu biliyorum. İkincinin gözü de zirvede. Taç kime gidecek. O ilk taç…

Premier Lig, ikinci Liverpool’un bile rekor kırmasıyla efsane bir şekilde tamamlandı. Premier Lig, kalitesin avrupa kupalarına 4 finalist göndermesiyle pekiştirdi.

La Liga’da pek keyif kalmadı. Seri A ve ismi süper olan ligimize ağırlık verdik. Geçen hafta en çok konuşulan konusu her zamanki gibi hakem hataları olan bir süper lig. Ali Koç’un ligde 6’cılık hayali kurarken Galatasaray maçındaki hakem kararlarına dil uzatması başka bir hayal kırıklığı oldu. Bu konuşmalar artık olmayacak diye seviniyorduk halbuki.

Trabzon ve Beşiktaş hedefsiz gibi görünse de Trabzon 3. lük ve Beşiktaş 2. Lig hedefinde sessizce duruyor. Neden olmasın? Transfer sezonu yaklaşırken artık son heyecan. Formda iki takım, gönül bağı olan iki teknik direktör, stadın adı kendisi olan rakip teknik direktör.

Erzurum Fenerbahçe’yi yenebilecek güçte. Bursa – Göztepe maçındaki bir beraberlik değişik işler açabilir. Çok karmaşık bir süreç. Göztepe biraz olsun çıkışta. Bursa zor deplasman. Böylesine gergin bir maçta neler olur bilinmez. Bu hakemler böyle maçların altından nasıl kalkacak, biz ne zaman böyle maçları sakin sakin bitirip alkışlayıp bitireceğiz bilemiyorum. Umarım şaşırtırlar. Üç takımdan ikisi düşecek. Ankaragücü de radarda.

Haftanın ve sezonun maçı. Futbol dışında seçim arifesinde pek çok anlam ifade eden bir maç. Hafta içi kupa finali oynayacak Galatasaray çifte kupa için şanslı görünüyor. İstekli ve güçlüler. İvmeyi yakaladılar. Seyircisi önünde maç sonlarını zor getiren Başakşehir’i bitireceklerdir. En azından ibre o yönde. Asıl merak ettiğim, Fenerlisi ve Beşiktaşlısı bu maçta kimi tutacak?

Maçın kilit ismi Feghouli olacak. Ceza sahası dışından en az gol yiyen takım olan Başakşehir için kritik bir silahşör. Ve tabi Emre Belezoğlu… Onun siniri … Sakin olan kazanır.

Seri A’da Avrupa mücadelesi hiç bitmedi. Torino‘nun amacı da bu. Şu an küme dışında olsa da Empoli maçını alıp son haftaya iddialı girebilir. Ancak ligin dibinde canı burnunda Empoli bu maçı sahasında bırakır mı? Kim daha çok istiyor?

Inter, üçüncülükteki yerini bırakmak istemeyecek. Evinde kral Napoli prestij peşinde. Adı büyük bu maçta Icardi ne yapacak özellikle merak ediyorum. Pazar gecesi için oldukça güzel bir maç.

Futboldan soğuduğunuz anda aklınıza Premier Ligi getirin. Hayat daha güzel olacaktır. İyi haftalar…