Ersun Yanal kötü başladı

Soldado atarsa…

Bu sefer Premier Lig maçları hafta sonuna denk gelmediği için ekleyemedik. Ama heyecanlı maçlar var. Özellikle İtalya ve Süperlig’de

Ersun Yanal oldukça kötü başladı. Görüntü böyle de gidecek gibi gösteriyor. Rize bile çıkışta. Ligin flaş takımı Yeni Malatya karşısında tek umudu bence Soldado. Takımdaki tek ama tek gol potansiyeli Soldado gibi duruyor. Gol yaratma becerisi, Ayew, Dirar ve Mehmet Ekici gibi halı sahada bile oynatmayacağınız oyuncular arasında ışık saçıyor. Skertel ve Topal da şimdilik iyi gidiyor. Fenerbahçe maça 9 kişi çıkıyor bence. O yüzden yenemiyor. Yeni Malatya galbiyeti kesin gibi … Çok mu uçtum?

Başakşehir lige ağırlığını koydu. Trabzon maçında, ben varım siz aranızda takılın imajı çizdi. Kasımpaşa bence iyi giderken Mustafa Denizli’yi getirdi. Açıkçası hiç bir başarı sağlamasa da bir şekilde de şampiyonluk adayı ilan edildi. Ama balonu patladı. Yıldızlaşan futbolcuları artık motive edemiyor, onlar transfer garantilerini cebine koydu çünkü. Diagne cezalı. Kasımpaşa’nın tamam devam maçı. Rize’ye gol atamayan takım Başakşehir’e hiç atamaz. 1,7 puan galibiyet gayet güzel.

Milan ufak bir çıkıştı. Napoli bir şekilde takibi devam ettirmek istiyor. Maç Milan’ın sahasında olduğu için kupona koymaya değer. Beraberlik 3,1 puan ama makine gibi oynayan Napoli büyük favori. Milan’ın golcü problemi devam ediyor.

Juventus kayıpsız devam ediyor. Evinde güçlü bir Lazio bunu kırmak isteyecektir. Acaba bu sefer mi denebilir ama 3,6 puan için de değmez sanki. Berberlik olabilir mi? Yukarılara çıkmak için denenebilir.

Real Madrid ufak çapta bir form yakaladı. Espanyol alt sıralardan uzak kalmaya çalışıyor. Heyecanlı bir maç olabilir. Sürpriz arayanlar için.