Süperlig devre arası bitiyor

Robinho – Burak – Volkan – Fatih Terim

Unutulmaz bir sezonun devre arası bitiyor. Her zaman karaktersiz olduğumuzdan ligin adına bile Süperlig demişiz. Neyse transferi bana bırakın, Ocak ayında hesabı ben kesicem diyen Fatih Terim devrede. Belhanda ve Garry Rodrigues’i Araplara sattı. Eren ve Serdar Aziz disiplinsizlikten yollandı.

Başakşehir gol sıkıntısı için Robinho’yu aldı. Burak Yılmaz yıllar sonra Şenol Güneş’e kavuştu. Ancak Şenol Hoca’nın prensi Tolga kadro dışı. Fenerbahçe kaptanını geri getirdi.

Beşiktaş ve Başakşehir iyi işler yapıyor gibi duruyor. Trabzon yine transfer yasağında. Onanzi yerini dolduramadılar. Fatih Terim’in takımla aşırı oynaması bence dezavantaj. Başakşehir motive olabilecek mi merak ediyorum. Fenerbahçe daha kimseyi almadı. Yani ilk 3 hafta maçları çok zor. İşi çok zor. Saçma şeyler ülkesinde saçma bir devre arası daha bitiyor.

Transfersiz Trabzon eksik kadrosuyla Başakşehir karşısında. Beraberlik 2,9 puan. Sanki göz kırpıyor.

Bursaspor kötü bitirdi ama iyi başlamak isteyecek. Fenerbahçe ne yapar hiç fikrim yok. Sanki 3,0 puanla beraberlik burda da göz kırpıyor.

İtalya’da gidişat belli oluyor gibi. Cezalı Milan Chelsea ye gitmek isteyen Higuain Genoa’dan Piatek’i kiralama peşinde. Seviye bu. 44 puanlı ikinci sıradaki Napoli kendi evinde 4. sıradaki Lazio karşısında. İkisi de iyi durumda. 1,6 puanla Napoli bence iyi tercih.

La Liga da Real Madrid rezaletlere doymuyor. İlk maç Sevilla. Puanları eşit. Kazanan tutunur. Kaybeden daha ilk haftadan havlu atabilir. Sevilla 4,3 deplasman puanıyla neden olmasın dedirtiyor. Real’i kendi evinde kimler yenmedi ki?

Haftanın maçı Arsenal – Chelsea demek isterdim ama Arsenal çok çok formsuz. Kendi sahasında olduğu için ve bir çıkışa ihtiyacı olduğundan belki bir şans verilebilir ama yok ya… Chelsea alır yürür.

Şimdiden iyi bir hafta diliyorum.