Samandıra ısındı!

Panparella’da ilk 2 sıradaki Kuliko ve Volkan müthişler gerçekten. Standartlarını hiç bozmadan haftalardır kopuk bir şekilde mücadele ediyorlar. Aralarındaki puan farkı 2 den bile az.

İlk 10’da etkili isimler var. Yalçın geçen hafta kötüydü. Gnyykss ve Kg ve Rashid müthiş çıkış yakaladı. Coskun ilk 10 a tutundu. mustyyy57 ve Onnu34 sessiz sedasız değişen ilk 10 sıranın yüzleri oldular. Sinan’dan bir atak bekliyorum.

Bu hafta ilk defa 6. maçı koymak istedim. Torino – Milan maçını dışarda bıraktım. Bence oldukça önemli bir maç ama onun yerine 15 puan olasılıklı Burnley – City maçını tercih ettim. Sürprizcilere özel.

O zaman bu maçla başlayalım. City’nin bugün en önemli maçlarından biri var bugün (çarşamna). Liderliği tekrar ele geçirme şansı ve rakibi aşırı formsuz United. Onun için de şampiyonlar ligi potasında direnme maçı. Gerçekten çok çok çok önemli. O maçın skoruna göre City hangi moralle çıkacak? Sürprizciler için bu maçın skoru beklenmeli.

Premier Lig’de diğer maç Manchester United – Chelsea maçı. Formsuz United hafta içi City’e yenilirse daha da stresli olacaktır. Pogba artık sezon sonu bir yükseliş daha yapmalı. Tam bir final maçı.

Inter – Juventus tam prestij. Ronaldo’nun hedefi kalmadı. Inter altıyla üstüyle dengeli mesafede duruyor. Milan tehdit edebilir mi? Sanmam. Icardi konusu kapandı demiştim ama kapanmadı. Adı büyük bir maç. Özellikle 40’lı yaşlardaysanız bu isimler size daha büyük çağrışımlar yapacaktır. Juventus takım kadrosunu sorgulama aşamasında Ajax hezimeti sonrası. Çözüm üretemeyen bir takım olduklarını anladılar. Özgüven sorunu yaratmış mı göreceğiz.

Fenerbahçe, tarihinin en kötü maçlarından birini oynayıp EN’lere bir yenisini ekledi Alanya’da. Göztepe ve Bursa’nın olağanüstü kötü performansı sayesinde strese girmedi ama bence bu hafta alevlere yaklaşabilir. Erzurum ve Bursa’nın yenmesi durumunda kazanın altında sıcaklığı hissedebilir. Fenerbahçe’nin Trabzon’u yenebilmesinden zaten bahsetmiyorum. Yani Soldado oynarsa belki gol atabilir. Trabzon da formda. Bence önemli bir maç. Ersun Yanal’ın da kader maçlarından, ama kendince. Başarısız bir başkan, yeni sezona başarısız bir teknik direktörle başlayamaz bence.

Konyaspor – Galatasaray maçı ilginç olabilir. Tabi en ilginç olabilecek skor beraberlik. Konyaspor ligin ikinci yarısında adeta havlu attı. İyi başlamıştı ama sonra bir şey oldu. Muhtemelen Aykut Kocaman ile futbolcular arasında sorun var. İletişim konusunda ultra başarısız bir koç olduğu için de çözmeye tenezzül etmedi. Bakalım törenlerle getirildiği Konya’da taraftar ne kadar sabredecek. Galatasaray evet ritim tutturdu ama deplasmanlarda kabus yaşayabiliyor. İşin iyice kızıştığı bu zamanda çok büyük ihtimalle rahat kazanacaktır. Ama berberliğe iyi puan koyduk. Biraz daha çekici. Bir adım öne çıkmak isteyenler için.

Heyecanlı bir hafta daha. Çok az kaldı. Kuponları yaparken iyi düşünün ama keyfinizi asla bozmayın…