Milli maç arası

Bu araları sevmediğimi söylemiştim. Ligler bu kadar kızışmışken, Şampiyonlar Ligi’nin en üst seviyesinde, böyle bir ara heyecanı kaçırıyor. Ama tabi amaç, reytingin en yüksek anında insanların dikkatini gittikçe havası kaçan milli maçlara çekmek.

Gerçekten zorlu bir haftaydı. Zor kupon yapmışsın diye çok oldu. Kupon tutturabilen olmamasından anlaşılıyor durum. mustyyy57 yine de 13,5 puan alarak büyük bir zıplama yapmış. İlk dört sıra neden oralarda olduğunu adeta ispatlıyor. Böyle bir haftada bile 7 puan seviyesinden düşmemişler. Atilla biraz geride kaldı. Bilboa maçı ile süper bir başlangıç yapmıştı, ancak aynı sürpriz Messi’nin ayaklarında eridi. Milan Inter maçı çok heyecanlıydı. Maçı seyrettim ama özetlerinden bile o heyecan anlaşılıyor.


Lider olan Volkan’ı biraz incelersek, 2 kere kupon tutturmuş olması dikkat çekiyor. Başarı oranı %50.
İkinci sıradaki Kuliko daha başarılı görünse de aradaki farkı belirleyen muhtemelen tutturlan 1 fazla kupon oldu.

4. sıradaki Coşkun’un oran düşük ama tutturduğu kupon ile tutunmuş.
Atilla hiç kupon tutturamamış. Sonuçta 3. sırada.

Lider adayları arasında farkı yaratan belki de kupon tutturma sayısı olmuş olabilir. Ama bu çekişmeyi heyecanla sonuna kadar takip edeceğiz.

Gelelim maçlara, Galatasatay gerçekten iyi oynadı. Büyük takım olduğunu gösterdi. Feghouli tam olarak ısındı. İşte Fenerbahçe’nin yapamadığı bu. Yıldızlarını bu şekilde havaya sokamıyor. Fatih Terim bu işin en iyilerinden.

Başakşehir, hala neden olduğunu anlayamadım bir penaltıyla 1 puan kaptı ama bence huzurlu değiller, ama bir daha bu kadar şanssız olmazlar. Çok kaçırdı. Dev derbide GS Fener’i yenmek zorunda. Asıl gözler orada olacak.

Milli maç dönüşü Başakşehir düşüşlere doymayan Konya karşısında rahat kazanabilir. ama Beşiktaş’ın işi zor. İkinci yarının lider Rize deplasmanında. Şimdiden Rize kazanır diyebiliriz. 5. Malatya ile 14. Ankaragücü arasında 6 puan var. Fenerbahçe 3 puan alıp kendini yukarı atabilir, derbi öncesi.

Messi 2-3 günde Ronaldo’yu unutturmayı başardı. Hala izlemeyenler Betis maçı özetini mutlaka seyretsin. Şampiyon burada dedirtti.

Gattuso’nun Milan’ı evinde yenildi ama gerçekten süper bir mücadeleydi. Milan hep kovaladı ama olmadı. İtalya futbolu çıkışının son doruklarında. Tempo çok yüksek, kalite de gittikçe artıyor.

Liverpool’u Tottenham maçı bekliyor. Ondan sonrası yokuş aşağı. City’in zorlu fikstürü başlıyor. Bu sefer başaracak gibi duruyor. Ortalık karışık. Aynı iki takım Şampiyonlar Liginde de rakip olabilir. Çok güzel günler bizi bekliyor 🙂 Uçuşa hazır olun.