Leicester artık yeter mi?

Çok kısa bir aradan sonra Premier Lig devam ediyor. Son 16 maç kala spieberg’in liderliğinde arkadan gelenler kupon tutturma şanslarını arıyorlar. Sürprizler olmaya başladı. Teknik direktörler değişti. Transferler yapılıyor. Güç dengeleri biraz değişebilir ve yeniden bu ritme alışmak gerecek.

İkinci sıra ile yirminci sıra arasında çok far yok. Bir sonraki sezonun Uzmanlar Grubu için Premier Lig Grubu’nun ilk 20’si çok değerli olacak.

Watford yoğun Noel dönemini 3 galibiyetle geçirdi. İkisi zayıftı rakiplerin ancak Wolves’i de yenerek iddialı olduğunu gösterdi. Aslında topladığı 24 puanın 13’ünü son 5 maçta topladı. Yani çok formda. Tottenham beklediği çıkışı yakalayamadı. Tam oturmadı. Hem formda hem de evinde Watford her skoru alabilir.

Southampton geçen hafta düşüşteki Leicester’ı evinde yendi. Onlar da 5 maçta 4 galibiyetle ilerliyor. Wolves’de düşüşte. Ben her zaman formda takımlara daha çok dikkat ederim.

Arsenal’da Arteta ile tam beklediğini yakalayamayanlardan. Takımın kimyası Premier Lig’e uygun değil. Sheffield Utd. zorlu maçlardan önce ve sonra az gollü galibiyetlerle dikkat çekti. Az gol yiyor. Bence Arsenal gol bulmakta zorlanacaktır. Kendi evinde olması ve artık çıkış bekleyen taraftarın baskısı altında psikolojik bir savaş olacak.

Leicester’ın kadrosu dar. Yoğun maç programında zarar gördü. Çağlar formsuz. Takımın güçlü kontra ataklardan başka silahlara da artık ihtiyacı var. Burnley deplasmanında daha fazla düşmeyeceğiz imajı vermek zorunda. Burnley ilginç bir takım. Çok çok zor gol atıyorlar. Çok rahat gol yiyorlar. Ama bazen şaşırtıp puan alıyorlar. Leicester’ın düşüşünden faydalanabileceklerini sanmıyorum.

Haftanın maçı demek isterdim ama deplasman galibiyetine 7 puan verilen bir Manchester United nasıl bir performans gösterebilir? Takım kalitesi oldukça düşük. Yetenekli futbolcu sayısı az. Mücadele üst seviyede ancak yetmiyor. Bu maçta da yetmeyecek. Banko Liverpool.

İyi haftalar.