Klopp gibi gülümse

Yine yaptı! Liverpool 2005 finalindeki efsane geri dönüşün üzerine koyarak ( Messi’li ) 4-0 la tarih yazdı. Bu gözler bunu gördü. Ne mutlu!. Messi ve ekibi maçı hafife alarak başladı. İlk yarıdaki yoklamalarıyla biz istediğimiz zaman atacağız imajı verdi. Sonra kendilerini kaptırdılar. Kaptırdıkları son yedikleri golden belli. Üstelik eksik ve inanılmaz lig maçından çıkıp gelmiş bir Liverpool, hafta sonu dinlenmiş Barcelona’ya karşıydı. İvmeyi yakalamak çok önemli. Jürgen Klopp ne kadar büyük bir hoca. Bu kadro ile neler yaptı.

Global’de Volkan bu hafta farkı açtı. Aslında Kuliko kendinen beklenmeyecek bir performans gösterdi. 3 hafta kala lideliği ateşe attı. Ama bu hafta sürprizli maçlar var. Kuliko‘nun bu performansından sonra alt sıralarda bir heyecan oluştuğuna eminim. İkincilik için gözler ufak ufak dikkat kesildi. Bu hafta 2 kişi kupon tutturdu. Oz ve MinnakJr. Tebrikler. Çok fazla 4 maç bilenin olduğu haftada detaylarda kazandınız.

Benzer bir ivme Galatasaray’da da var. Ancak Rizespor’da bu ivmeyi yaklamış durumda. Bu iki takımın mücadelesi bu hafta en kritik maç gibi görünüyor. Düşeceği kesin görülen Rizespor, Fenerbahçe maçına kadar ikinci yarının lideriydi. Başakşehir maçında son dakika penaltısı olmasa lideri yenmişti. Bu maçı mutlaka kazanmak isteyeceklerdir, konsantrasyonu düşürmediler. Fatih Terim’in amacı zaten belli. İvmeyi devam ettirip Başakşehir’in motivasyonunu final maçı öncesi kırmak isteyecek. Bence beklendiğinden zor geçmeye aday.

İspanya’da Getafe mucizesi sürüyor. Bir şey oldu ve takım patlamaya geçti. Tarihinin en ağır yenilgisini almış ve şampiyonluğu garantilemiş Barcelona karşısına çıkacaklar. Seyirci ne tepki verecek? Getafe yerini korumalı şampiyonlar ligi için. Heyecanlı olmayacak maç ama psikolojisi izlemeye değer. Sürprizciler için kesin Getafe derim.

Aynı durum Atletico Madrid – Sevilla maçı için geçerli. Sezonu kapatan Sevilla ve Barcelona yensin diye bekleyecek. Tabiki kendisi de yenmeli. Kayda değer bir hedef ve güzel bir deplasman galibiyeti puanı demek.

Premier Lig’de son hafta. Liverpool efsane üstüne efsane koyabilecek mi? Gözler Brighton’da. Ligin dibinde ama güvenli bölgedeler. Belki de bu rahatlık milyara yakın insanın gözlerini dikeceği bu maçta onlara bir hikaye yazma şansı getirecek. City elbette büyük favori ama bu maçın bu kuponda olmaması için bir sebep göremiyorum.

Son maçımız Roma – Juventus maçı. Şampiyonlar ligi vizesini Atalanta elinde tutuyor. Roma çıkışını bu biletle taçlandırabilecek mi? bunun için Juventus’u evinde geçmesi lazım. Juventus oynuyor ama ısırmıyor. İlk defa favori değil bir maçta belki de. Roma kazanması gereken bu maçı çözecektir bence.

Gözler Premier Lig ve Rizespor maçında olacak. Klopp efsanesini ve ekibini bir kez daha alkışlıyorum.