Dev derbide siyaset aldı yürüdü

Kırmızı Pazar

Haftanın en merak ettiğim maçı Manchester United – Liverpool maçı. Evet Salah Liverpool’da öne çıkıyor gibi görünse de artık Wijnaldum’dan bahsetmeden olmaz.


Özellikle Mane ve Salah’ın bir tık formsuz olduğu bu dönemde Wijnaldum ataklara verdiği katkı, şut sayısı ve kilit pas oranıyla Pogba’nın karşısına çıkıyor. İngiltere de maçın öne çıkacak isimleri olarak bu ikisi gösteriliyor.


United’ın şampiyonluk şansı yok. Aşırı formsuz da olsa Arsenal ensesinde, Şampiyonlar Ligine katılmak için büyük savaş var. Ayrıca PSG rövanşı için gücü yeterli görünmüyor. Ama Liverpool kazanmak z-o-r-u-n-d-a!


Solskjaer büyük maçlarda çözüm üretememek ile yargılanıyor. Tottenham ve PSG maçları örnek gösteriliyor. Haksız değiller ama ayın teknik direktörü ve ayın futbolcusu bu takımdan çıktı. Bekleyip göreceğiz, ama ben eleştirilere pay veriyorum ve Liverpool a oynamak gerektiğini düşünüyorum.


Diğer yandan Türkiye’de aslında derbi haftası. ama heyecan yok. Beşiktaş’ın kaç farkla yeneceği konuşuluyor sadece. Fantastik bir şekilde bir parti liderleri acıyın Fenerbahçe’ye berabere bitsin falan diyor. Ülke futbolu siyasetin dibine gömülmeye devam ederken Fenerbahçe için de ligin dibine gömülmeye devam haftası olacaktır. Gerçi derbi bu belli olmaz diyebilirsiniz ama sadece hafif bir tebessüm gösterip basarım Beşiktaş’a. Puana ihtiyacım var 🙂


Ankaragücü – Erzurum maçı tam muamma. Ankaragücü ligde kalmak istiyor mu bu maç belli olacak. Erzurum istiyor o belli .


Fiorentina kendi sahasında bomba gibi. Inter yorgun. 3,2 puan hiç yabana atılmaz.


Levante sürprizini bekleyenler varsa bence beklemeye devam etsinler. Liderini hala bulamamış Real’i bu maça motive edecek ortada pek sebep göremiyorum.


Yağmurlu karlı bir hafta sonu. Evde oturup maçları seyrederken kendinize ek heyecan yaratın. Tahminleri yapın oyunun tadını çıkartın. Bence Pazar günü için güzel bir kupon yapıp arkadaşlarınızla ayrı rekabet yaşamak için de güzel bir hava