İspanya’da hava puslu

Süperlig nihayet yeniden başlıyor. Konsantre olmak zor olacak. İyi giden Galatasaray’dı. Bocalamaya başlayan Başakşehir bakalım toparlamış mı? Milli takım maçları sonrası Şenol Güneş ikincilik motivasyonu sağladı mı? Ersun Yanal artık biraz daha iyi top oynatacak mı?

İşte bu sorulardan sadece bir tanesinin cevabı bu kuponda. Rize – Beşiktaş maçı haftanın en merak ettiğim maçı. Rize belki de ikinci yarının lideri. Gözü daha da yükseklerde. Beşiktaş ikincilik için motive olmaya çalışıyor. Önlerinde de bir çok fırsat var. Puan farkı beş. Olası bir puan kaybı Galatasaray’ı şampiyonluk iddiasından düşürür ve belki de ikincilik de tehlikeye düşer. Gergin bir durum. Ama bakalım Beşiktaş ne yapacak? Beraberlik oranı gerçekten iyi.

İtalya’dan iki maç var. Juventus – Milan maçının sadece ismi büyük. Yoksa sonuç belli gibi. Yine de sürpriz arayanlar formsuz Milan a yönelmek isteyebilir. Ama gördüğünüz gibi pek önermiyorum 🙂 Atalanta’nın Inter deplasmanında oynaması bir şans Milan için yerini koruması için.

Lazio Inter’i deplasmanda yendikten sonra sürpriz bir yenilgi aldı hafta içi. Roma Napoli’den 4-1 lik futbol dersini aldıktan sonra hafta içi Fiorentina ile berabere kaldı. Sampdoria da Milan ı yenip sonra hemen yenildi. Burada Avrupa kupalarına gitmede potadan düşen iki takımın tutunma çabasını seyredeceğiz. Evinde güçlü Sampdoria ile ne yapacağı belirsiz bir Roma. Cengiz döndü. Fiorentina maçında sonradan girdi. Sanki Roma kıpırdanacak gibi geliyor.

Haftanın maçı Barcelona – Atletico Madrid. Aradaki 8 puanı 5’e indirme şansı. Zor mu? Çok zor. Sürpriz arayanlar için güzel bir maç daha. Griezmann’ın kendini hatırlatma maçı. 13 gol 8 asist performansıyla belki golden biraz uzak görünse de asist sayısının ispatadığı gibi pozisyonu biraz daha orta sahaya kaydığı için mazur görülmeli.

Messi uzay formunda. Hafta içindeki 4-4 lük efsane maçtan sonra Madrid umutlandı. Ama Camp Nou’da işler tabi çok daha zor. Beraberlik puanı 3,8. Az risk sevenler için ideal olabilir. Ama Messi affeder mi bilemem…

Son olarak sürprizciler için bir maç daha. Chelsea büyük bir Avrupa Kupalarında yer kapma mücadelesi içinde. İkisi de Everton’ a yenildi son zamanlarda. West Ham’ın kendi evindeki başarılarına karşı deplasman karnesi inanılmaz kötü. Chelsea ise bir dönem Lukaku ile yakaladığı inanılmaz formdan biraz düştü. Wolves maçını örnek alarak acaba bir sürpriz olabilir mi diye düşünüyorum. Maçın başında tutunabilirse West Ham neden olmasın?


Son olarak Griezmann’ın Netflix’teki belgeselini öneriyorum. Çocukken çektiği zorlukları seyredince bu futbolcuların nasıl bu kadar zor yetiştiğini ve değerli olduğunu daha iyi anlıyorum. Yeteneğin yanında salt bir azim, gerçekten ayırıcı be belirleyici oluyor.