İş Kruse’ye kalabilir…

Mahmutaltnpnr ilk haftasında oyuna ısınmış görünüyor. Demiştim, bir anda yukarılarda olmak mümkün. Tebrikler. Coskun yine beraberlik denediği haftada hüsran yaşadı. 4 bilenFehmi Gnyykss ve Rashid, Tahmincibro pmeryigitsoy kendini hatırlattı. Kutluhan21ilk 10 sıranın öne çıkanı oldu. Bilal için yeni bir rakip mi?

Haftanın maçı Fenerbahçe – Başakşehir. Okan Buruk şampiyonluktan bahsetmeye başladı. Ersun Yanal’ın Fenerbahçesi’nde gelişen bir futbol göremedik. Uzun top oynamaya başlamışlar o kadar. Küçük takım futbolu. Mücadele var. İyi bir golcü, o kadar. Emre Belezoğlu ikinci yarıya iyi girmemiş. Ozan Tufan ve Kruse kanatlarda olmuyor. Bu konuda inatçı Ersun Yanal teknik direktörülüğünü sorgulatıyor. Başakşehir geniş kadronun tadını çıkarıyor. Sergen’siz Malatya’yı rahat geçtiler. Berberlik kokan bu maç Ersun Yanal için çok önemli. Yoksa Sivas arayı açıyor.

Beşiktaş şaşırtmadı. Göztepe flaş galibiyetlerle sekizinciliğe kadar yükseldi. Hızlı hücumcuları ağır defansın arasında iş yapabilir. Birçok Beşiktaşlının Sivas’a oynayıp puan kazandığı bir takıma dönüştü. Abdullah Avcı hemen gönderilmeli diyenler çok ama kadronun zayıflığı bence dikkate alınmalı. Bu zayıf kadroyu kabullenen Abdullah Avcı da.

Galatasaray maç sonlarında düşüyor. Konyaspor aylar sonra galibiyet aldı. Ancak Muslera’yı geçebilecelerini sanmıyorum. En fazla beraberlik olur. Galatasaray’ın da deplasman karnesi ortada. Ancak Emre Akbaba ve Falcao faktörleri ne kadar etkili olacak? Bir yenilgi Terim yönetim krizini tetikler mi? Liderle 10 puan fark 12 olursa…

Trabzonspor halı saha takımı Kasımpaşa’yı rahat geçti. Sıra Sergensiz Malatya maçında. Sivas formda Rize karşısında favori. Rize direnemez gibi duruyor çünkü Sivas hep bir golden fazlasını atıyor. İş ciddileşmeye başladı Sivas açısından. Kışın ortasında zor deplasman.

İyi haftalar.