Gözler İtalya’da

Milli maçlar sonra seçim haftasıyla birlikte 1 hafta daha ligden uzaktayız. Elemelere ilk defa olması gerektiği gibi bir başlangıç yaptık. Gerisi gelir umarım. Fransa bi kez daha İzlanda’ya acımadı.

Seria A da heyecanlı olabilecek maçlar var. Biraz dikkati oraya çevirdik bu hafta. İtalya’da ilk 6 sıra Avrupa kupalarına katılabiliyor. Şampiyon belli olduğu için tek amaç oralarda en iyi yeri kapmak oldu. Milan geçen maçta Inter’e yenilerek çıkışını durdurdu. Sampdoria ise alttan zorluyor. Quagliarella güzel oyunuyla geçen hafta deplasmanda 5 gol attılar. Milan rakiplerinin aralarında oynadığı haftada kazanmak isteyecektir. Oldukça heyecanlı bir maç. Sampdoria’nın oranı da güzel. 4,3.

Roma’nın Napoli maçında tek şansı evinde oynuyor oluşu. Atalanta’nın düşüşünde iyi faydalanıp buralara kadar yükseldiler. Çünkü üst üste kolay maçlar oynadılar. Kendi sahasında Inter ve Milan ile berabere kaldı. Bu maçta da neden olmasın? Oranı 3,3

Hem Inter hem de Lazio çok belirsiz performanslar sergiliyorlar. Hangi maçta ne yapacakları belli değil. Inter Icardi problemlerini Milan galibiyetiyle bir parça atmış görünüyor. Lazio da Avrupa kontenjanında en riskli konumada. Inter 3. lükteki yerini korumak isteyecektir. Sürpriz denemek isteyenler berberlik diyebilir ama Inter maçı önemserse kesin alır bence.

Premier Lig’de haftanın maçı Liverpool – Tottenham. Liverpool’un bundan sonraki maçları City’e göre daha kolay. O yüzden burdan iyi çıkıp stresi karşı tarafa yıkmak isteyecekler. City’den itibaren inanılmaz bir rekabet var Şampiyonlar Ligi için. Kalan iki kontenjan için 4 takım ard arda sıralanıyor. United transfer için 300 milyon ayırdı. Oralarda olmak isteyenler çok. Tottenham 3 maçtır düşüşte. Çıkışta bir Liverpool bu maçı affetmeyecektir. Ancak yüksek puan arayanlar için güzel oranlar var.

Son maçımız İspanya’dan. Yine bir Avrupa kupalarına katılma mücadelesi. İsmi büyük performansı düşük iki takımın mücadelesi. Mbappe’nin Real ile ve Rashford’ın Barcelona ile konuşulduğu ortamda Sevilla Vida’yı konuşuyor. Makas çok büyük. Ama Sevilla’nın formu biraz düştü. Valencia ise tam tersi seri galibiyetlerle geliyor. Herhalde Avrupa Kupaları baskısı gelmeye başladı. Bence çok ortada bir maç. Ama formda olana şans vermek mantıklı olabilir.

İyi haftalar.