Gemiyi yanaştırmak!

Premier Lig ile karşılaştırıldığında puanlar düşük. Ligin zorlu olduğunu gösteriyor. İşte bu öngörülemez maçlar ortamında öne çıkan Bilal ve sam ve Fatih 70 puanı aştılar. ancak bu düşük puanlar içinde alınacak her puan iddianızı sürdürmenize yarayacaktır. Daha ligin üçte biri bitti.

Mavi şimşek ve Coskun erosSs … hemen 70 puanın altında bekleyen çok var. Çok keyifli gidiyor.

Bu hafta neler var? Lider Sivas Malatya deplasmanında. Son 4 maçta beraber kalan Sergen’in takımı kendi sahasında bu sefer iddialı olacaktır. İki takım da çok gol atıyor. İki takımın da averajı ligin üstünde. Komşu iki takımın güzel bir maçını izleyeceğiz. Sivas bu maçı da kazanırsa artık Rıza konuşulmaya başlar. Emre Kılınç şimdiden transferin gözdesi. Mert Hakan Yandaş, Erdoğan Yeşilyurt ve Fatih Aksoy gibi gençler de dikkat çekiyor.

Kupa da Tuzla faciası yaşayan, Trabzon’dan son saniyede kurtulan Fatih Terim ocak ayına gemiyi yanaştırma hikayesiyle zaman kazanmaya çalışıyor. Alanyaspor haftalar sonra galip geldi ama normal bir galibiyetti. Erol Bulut’un taktik çözüldü. Üzerine koyamadı. Kendi sahasında küskün seyircisiyle barışmak isteyecek bir Galatasaray var. Ancak sakatlar, formsuzlar, sorunlar … Ne olacak çok merak ediyorum.

Trabzonspor büyük fırsat kaçırdı. Bu sendromu atlatabilecekler mi göreceğiz. Rakip zayıf ama mücadeleyi bırakmayan Antalyaspor. Nedense beraberlik hissediyorum. Hem de 3,4 puan.

Denizlispor son iki galibiyetle biraz oldukça morallendi. Ancak rakip güçlü Başakşehir. 11 maçtır yenilmiyorlar ve muhtemelen yine yenilmeyecek. Son 10 dakikada inatla Arda’yı oyuna alması dışında az hata yapan Okan Buruk bu maçta da Crivelli ile gol arayacak. Bir tane atarsa gerisini getirecektir. Mutlak favor olarak görüyorum.

Son olarak Queresma’lı Kasımpaşa şampiyonluk şarkıların mırıldanmaya başlayan Beşiktaş karşısında. Avrupa Ligi maçında karakterini ortaya koydu takım. Zayıf Kayseri karşısında da istekliydi. Kasımpaşa dağınık oyunuyor. İstekli Beşiktaş karşısında şansları yok gibi.

Bu hafta Fenerbahçe maçı koymadım. Kalitesizliklerine biraz tepki olsun. Ersun Yanal bu takımı oynatamayacağını gösterdi diyebiliriz.