bu hafta lig tatsız

Ersun Yanal ve onun tatlı düşleri…

Bu hafta ismi bilindik maç bulmakta zorlandım açıkçası. Atletico Madrid – Alaves maçı ilginç göründü. Aralarında 1 puan fark var ve ligin 3. ve 4. sırasında iki takım. Oldukça iddialı aslında, ama ilginç olan Alaves galibiyetinin 9 puan olması. Çok çekici değil mi? Ben 2 haftada o kadar puan alamadım.

Premier Lig’den iki maç var. Bournemouth ligde 7. sırada ve kendi sahasında fena değil. Ama karşısındaki takım Liverpool. Aslında sonuç belli değil mi? Beraberlik? O da mı olmaz?

Chelsea hafta içi puan kaybetti ve Tottenham’ geçildi. Şimdi uçuştaki City ile maçları var. Biraz iş ciddi. Puan farkı, yenilirse çok çok artacak. Sert bir maç bekliyorum. Haftanın maçı. Cumartesi akşamı evde oturacaklar için mükemmel bir program.

Juventus – Inter maçını kupona koyamadım çünkü maç yarın. Yetişmez diye düşündüm. O yüzden İtalya’dan Milan – Torino maçını seçtim. Ligin 4. ve 6. sı. Şampiyon zaten belli gibi. Torino’nun dış saha performansı iyi. Milan da Juventus’un Inter’i yenmesiyle yetişmeyi arzuluyor.

Gelelim Süperlig’e. Ersun Yanal’ın seslerinin iyice yükseldiği günlerdeyiz. Koeman’ın “Yıl sonuna kadar kalacağımı sanmıyorum.” demesi zaten durumu belli etti. Futbolda bir gelişme görülmüyor. Valbuena sakatlandı. Bazı futbolcuların geri çağrılması gerekecek. Bu durumda yeni bir yüz gerekiyor.

Ali Koç, Ersun Yanal konusunda veto vermişti. Şimdi onu alırsa büyük kredi kaybeder ama bu krediyi rakip takım taraftarlarından kaybeder. Fenerbahçe taraftarı zaten Ersun Yanal’ı istiyor. Sadece Ali Koç’un başarısı artık bu seneki lig sonuçlarına yani Yanal’a bağlı olur. Riskli tabi.

Akhisar tüm gücüyle oralardan çıkmak istiyor. Teknik direktör arifesinde Fenerbahçe direnç göstermeyip sonucu hızlandırabilir. Favorisiz maç ama stresli olacak.

Şimdiden şansınız bol olsun diyorum..