Ersun Yanal ne işe yaradı haftası…

Artık bu aralar ilk 3 sıranın biraz kopmuşluğunu azaltacak hamleler bekliyorum. Sinan’da bir düşüş var. Coskun yavaş yavaş arayı kapatıyor. Her an oralardan hameleler bekliyorum. Bu hafta kupon tutturan Orçun’u tebrik ediyorum. Onlarca kişi arasında tek başına tutturdu.

Bu hafta nihayet ismi büyük maçlar var. En büyüğü tabiki Manchester United – Liverpool. United Şampiyonlar Liginde ifadesini aldı geldi. O kadar da uçma dediler. Hafta içi kupada iyi oynadı. Bayern karşısında çözüm üretemeyen ve Salah’ın sihirli gollerini göremediğimiz haftalardayız. Mane zorlu maçlarda bitiremiyor göründü. United yine de formda. Pogba şampiyonlar liginin acısını buradan çıkartmak isteyecektir. Benim ibrem Pogba’ya doğru. Ama beraberlik puanı kafamı karıştırıyor.

Real Madrid geçen hafta kendi evinde sürpriz bir şekilde yenildi. Bu hafta Levante neden yenmesin? İkinci sıra için ne kadar motiveler bilmiyorum ama zaten Atletico da dişli bir rakip değil o sıra için. Levante’nin iç saha performansı fena değil. Dağınık Real Madrid’i vurabilirler. 4,6 puan orda kuzu gibi yatıyor.

Fiorentina formda. Kendi sahasında zaten çok iyi. Berabere kalmayı da seviyorlar ama kırmızı kart görme ihtimalleri de çok. Inter’de Icardi problemi devam ediyor. Kaptanlığı elinden alındı. Menajeri ve yeni eşi, kaptanlık verilmezse dönmeyecek dedi. (Bir futbolcunun dolduruşa getirildiği an bence) . Inter’in UEFA maçı derken kovalayan da yok. Maç Inter’den uzak görünüyor. Fiorentina alır sanki.

Gelelim ismi Süper olan lige. Fenerbahçe’nin çanları artık kulağının içinde çalıyor. Alex’i getirerek Ersun’a sinyal verildi bence. Kredi tükeniyor ama Ali Koç elinden geleni yaptım modunda sanki. Beşiktaş Fenerbahçe’yi çiğ çiğ yiyecek gibi bir hava var. Ama derbi bu belli olmaz diyebilirsiniz. Ben hiç girmiyorum o modlara. 1,9 puanınızı alın yola devam edin bence. Maçın özeti bence Caner orta Burak gol. Hele yine Slimani ile çıkarsa Fener …

Ankaragücü – Erzurumspor maçı neden var derseniz, puan durumuna bakınca zaten hak vereceksiniz. Fener’in muhtemel yenilgisi ile kendilerini bir tık yukarı atmak isteyen bu iki takımın artık tutunma maçları. Erzurum ufak bir çıkışta. Ankaragücü düşe düşe buraya kadar indi. Bakalım Erzurum’u görünce bir silkinecekler mi? Son anda alınan transferler biraz etki etmeye başladı. Kasımpaşa, Göztepe, Bursa aşağılara göz dikti. Önümüzdeki haftalarda alt sıra adayları profil değiştirebilir. Çok yazdın ne diyorsun derseniz … hiç. Berabere diyip beklemek geliyor içimden.

Bu hafta dikkatli oynayın, 10 puan üzeri alabilirsiniz. İyi oyunlar…