Devlerin gecesi!

Nihayet dev mücadeleye devam ediyoruz. Son 16 ilk ayak maçlarında 4 maçlık kupon hazır. Bugün başlıyor. Daha önce de söylemiştim, turlar ilerledikçe maç puanları artıyor. O yüzden her şey olabilir.

Dortmund, Haland ve Emrecan takviyesiyle gollü bir hava yakaladı. PSG rahat atıp bol gol yiyor. Ancak burası büyük arena. Dortmund’un gücü kayıt üstünde çok geride. Yine ilk maçta kendi sahasında Dortmund’a dikkat etmek gerekir. Sürprizciler için beraberlik uygun gibi.

Atletico Madrid için keyifsiz bir kura oldu. Liverpool büyülü gibi, her maçı kazanıyor. Formsuz Madrid’i de deplasmanda yenerek ilerleyecektir diye düşünüyorum. Ancak sert Madrid defansı belki yine sürprizciler için beraberlik dedirtebilir.

Tottenham – Leipzig gerçekten süper bir maç. Tottenham City üstüne Aston Villa deplasman galibiyetiyle çok formda. Leipzig ise yeniden galibiyet gördü ve şampiyonluk adyı olduğunu gösterdi. İngiliz takımları kendi evinde çok çok güçlü. Tek varsayımım bu.

Atalanta gruplardan çıkarak şaşırtmıştı. Güzel de bir kura çektiler ve ligde çok formdalar. Kabus gibi bir sene geçiren Valencia karşısında favoriler. Riske girmeye pek değmez sanırım.

Hepinize iyi haftalar.